بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه‌های عمر و تشکیل سرمایه یکی از انواع بیمه‌های مختلط پس‌انداز است و همانگونه که از اسم آن پیدا است از دوقسمت یعنی قسمت عمری یا بیمه‌ای و قسمت دوم تشکیل سرمایه می‌باشد. این بیمه‌نامه در چند سال اخیر در ایران و بر اساس بیمه‌های عمر ارائه شده درکشورهای پیشرفته دنیا طراحی شده‌است این بیمه نامه با ارائه پوششهای مناسب بیمه‌ای در قسمت تشکیل سرمایه، ایجاد سرمایه‌گذاری بر اساس حق بیمه‌های پرداخت شده و دریافت مستمری برای زمانی که بیمه‌شده در قید حیات می‌باشد پوششهای مناسبی را ارائه می‌دهد.

معرفی
شرایط و تعهدات
راهنمای خرید و صدور الحاقیه
راهنمای دریافت خسارت

معرفی بیمه‌نامه

طرح بیمه عمر و سرمایه گذاری بر گرفته از نوعی بیمه تمام عمر رایج در جهان به نام UNIVERSAL LIFE می باشد كه یكی از جامع ترین بیمه نامه های موجود از حیث تنوع پوشش ها و نحوه ارائه ، تركیبی از یك بیمه عمر و یك اندوخته سرمایه گذاری است كه اغلب نیاز های معیشتی یك خانواده را برای مدتی طولانی تامین نموده و نقش بسیار سودمندی در حیات اقتصادی و رفاه اجتماعی فرد و خانواده اش دارد.
بیمه گذار بر پایه نیازهای خود و خانواده، در ابتدا، میزان سرمایه لازم برای پوشش خطر فوت را انتخاب می‌كنید و با توجه به توان مالی خود، مبالغ حق بیمه و نحوه پرداخت آن را برمی‌گزینید. حق بیمه‌های پرداختی پس از كسر حق بیمه لازم برای پوشش فوت و پوششهای اضافی، به اندوخته سرمایه‌گذاری شما افزوده می‌شود.
اندوخته سرمایه‌گذاری با اختصاص نرخ سود علی الحساب انباشته شده و طی سالهای بعد با افزوده شدن حق‌بیمه‌ها و سود آنها افزایش یافته و سرمایه‌ای مناسب و مطمئن برای رفع نیازهای احتمالی و برنامه‌های آینده شما خواهد بود.
در پایان مدت بیمه، موجودی اندوخته سرمایه‌گذاری و سود آن به اضافه مبالغ اضافی ناشی از تخصیص سود مشاركت در منافع پرداخت می‌شود. در صورت فوت بیمه‌شده در خلال مدت بیمه نیز، سرمایه بیمه‌ای به علاوه موجودی اندوخته سرمایه‌گذاری در هر زمان به بازماندگان یا افراد تعیین شده، پرداخت خواهد شد.
شركت بیمه پارسیان متعهد می گردد،علاوه بر ارائه پوشش های بیمه ای متنوع (پوشش خطر فوت و برخی پوشش های اضافی)، ضمن سهیم نمودن بیمه گذار در مجموع معاملات بیمه های زندگی، اندوخته سرمایه گذاری مطمئنی را به صورت یكجا یا در قالب یكی از انواع مستمری ، در پایان قرار داد به ذینفع پرداخت نماید.

شرایط و تعهدات

در این بیمه نامه سرمایه ای تحت عنوان سرمایه فوت تعیین می گردد که در زمان فوت بیمه شده به هر علت حتی فوت طبیعی ، فوت بر اثر بیماری ، حادثه ، زلزله ، تصادف رانندگی و … به بازماندگان پرداخت می شود . این مبلغ در سریعترین زمان و بدون نیاز به تبعیت از قانون انحصار وراثت و مالیات بر ارث و براساس ذینفعان اعلام شده از سوی بیمه گزار پرداخت میشود .
از امکانات مفید و جذاب بیمه عمر و سرمایه گذاری پوشش های به شرح ذیل می باشد.
• بهره‌مندی از پوشش بیمه‌ای از بدو تولد
• مدت بیمه نامه از حداقل ۵سال تا حداكثر 30 سال
• تعیین سرمایه فوت از تا سقف 5.000.000.000 ریال
• انعطاف در تعیین مبالغ حق بیمه پرداختی و نحوه پرداخت آن ( ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه، سالانه و یكجا)
• پوشش فوت بر اثر حادثه تا 4 برابر سرمایه فوت
• پوشش امراض خاص : پوشش هزینه های درمانی بیماری های صعب العلاج مانند : سکته قلبی ، سکته مغزی ، جراحی قلب باز ، انواع سرطان ها و پیوند اعضاء ( کلیه ، کبد و … ).
• اگر بیمه شده به هر علت (حادثه یا بیماری) دچار از کارافتادگی دائم و کامل گردد، از پرداخت حق بیمه اصلی و اضافی خود در سال های آتی معاف می گردد
• بهره مندی از سود قطعی بیمه های عمر و سرمایه گذاری شامل دو سال اول ۱۶ درصد، دو سال بعد ۱۳ درصد و پس از این سال ۱۰ درصد می‌باشد.
• دریافت سود مشارکت در منافع بر روی بیمه نامه ها
• امکان دریافت وام بدون ضامن تا سقف 90 درصد ارزش بازخریدی بیمه نامه
• دریافت ارزش بازخریدی بیمه نامه به صورت یکجا و یا مستمری
• ارائه پوشش بیمه ای هزینه های پزشکی ناشی ازحادثه و پوشش آتش سوزی در برخی از شرکت های بیمه ای

راهنمای خرید و صدور الحاقیه

 تکمیل فرم پیشنهاد بیمه نامه مورد درخواست (اصل فرم پیشنهاد)
 ارسال تصویر کارت ملی بیمه گزار و بیمه شده
 ارسال گواهی تائید سلامت برای کودکان زیر 7 سال
 انجام پروسه آزمایش در صورت نیاز بیمه گر
 صدور الحاقیه تغییر در شرایط بیمه نامه منوط به اعلام کتبی بیمه گزار و تائید بیمه گر می باشد. ( تغییرات تنها از 1 ماه قبل از سال مالی بیمه نامه تا روز سر رسید می باشد.)

در صورت فوت بیمه شده:
– مراجعه ذینفعان به شعبه بیمه ای شرکت مربوطه
– تکمیل فرم های مورد درخواست
– همراه داشتن مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی و بیمه نامه
– ارائه مدارک مثبته مبنی بر فوت بیمه شده( گواهی فوت بیمه شده)
– كپي تمام صفحات شناسنامه باطل شده و كارت ملي متوفي(كپي برابر اصل )

در صورت حیات:
– مراجعه بیمه شده به شعبه بیمه ای شرکت مربوطه
– تکمیل فرم های مورد درخواست
– همراه داشتن مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و کارت ملی و بیمه نامه

جهت اطلاع از نحوه پرداخت خسارت با کارگزاری بیمه رفاه فرازان هدف تماس بگیرید.