بیمه‌های باربری وارداتی

اين بيمه‌نامه يكي از اسناد مورد نياز جهت گشايش اعتبار در بانك‌ها بوده و خطراتي‌ كه‌ در حين حمل، كالاهاي‌ خريداري‌شده از كشورهاي مختلف جهان به مقصد ايران را تهديد مي‌كند تحت پوشش‌ قرار مي‌ دهد.

 

پوششها و تعهدات
راهنمای خرید و صدور الحاقیه
راهنمای دریافت خسارت

پوششها و تعهدات

براساس شرایط استاندارد انستیتوی بیمه گران لندن شروط A- B- C یا Total Loss تحت پوشش قرار می دهد.

 خسارت كلي يا  (Total Loss)
خسارت هاي ناشي از، از بين رفتن كل محموله در يك مرحله در اثر آتش سوزي

خطرات بیمه شده در شرایط C عبارتند از:
آتش سوزی، انفجار، به گل نشستن کشتی، غرق، واژگونی یا از ریل خارج شدن وسیله حمل زمینی، تصادم با اجسام خارجی، تخلیه کالا در بند اضطراری، زیان همگان، تفدیه و به دریا انداختن کالا ، سهم الشراکه بیمه گذار از زیان همگانی و هزینه های نجات.
خطرات بیمه شده در شرایط B  عبارتند از:
کلیه خطرهای بیمه شده تحت شرایط C، به انضمام خطرهای زلزله، آتشفشان، صاعقه، به دریا افتادن کالا از کشتی، آبدیدگی از آب شور و شیرین در نتیجه ورود آب دریا، دریاچه یا رودخانه به شناور، وسیله حمل و زمینی، کانیتنر و انبار کالا و تلف کلی هر بسته کامل از کالا حین بارگیری یا تخلیه از شناور .

خطرات بیمه شده در شرایط A عبارتند از:
در این نوع بیمه کلیه خطرهایی که حین حمل، محمولات را تهدید می کنند تحت پوشش قراردارند، به جز استثنائات ذکر شده در شرایط A

استثنائات بیمه نامه:

استثنائات با شرایط C , B
عمد بیمه گذار، کسری و فرسودگی عادی کالا خسارت ناشی از نامناسب بودن بسته بندی، بارچینی نامناسب، عیب ذاتی، خسارت ناشی از تأخیر حتی اگر تأخیر در اثر وقوع خطر بیمه شده بوجود آمده باشد، ورشکستگی مالکان، مدیران یا اجاره کنندگان کشتی، اعمال عمدی اشخاص، خسارت ناشی از سلاح هائی که با انرژی اتمی کار میکنند، عدم قابلیت دریانوردی کشتی جنگ، جنگ داخلی، انقلاب، شورش، تصرف، ضبط، توقیف، مین، اژدر یا سایر سلاح های جنگی متروکه، اعتصاب تعطیل کار، بلوا، اغتشاشات داخلی و اعمال تروریستی.

.
استثنائات با شرط A
استثنائات بیمه نامه با شرط A همانند استثنائات با شرط C,B است با این فرق که در شرایط A « اعمال عمدی اشخاص » جزء استثنائات قرار ندارد.

مدت بیمه در شرایط C,B,A
شروع بیمه از لحظه بارگیری کالا در مبداً مندرج در بیمه نامه، خاتمه آن به محض تحویل کالا به انبار نهائی و یا در مورد حمل دریایی ۶۰ روز پس از تخلیه کالا از کشتی . در مورد حمل زمینی ۶۰ روز پس از ورود کالا به گمرک مرزی کشور مقصد . در مورد حمل هوائی ۳۰ روز پس از نشستن هواپیما در فرودگاه کشور مقصد هرکدام که زودتر اتفاق افتد خاتمه می­یابد.

راهنمای خرید و صدور الحاقیه

پس از صدور بیمه نامه و ارائه آن به بیمه گذار ممکن است تغییراتی در بیمه نامه بعمل آید که با صدور الحاقیه این تغییرات اعمال می شود .
معمولاً تغییرات بوسیله بیمه گذار درخواست در صورت موافقت بیمه گر توسط بیمه گر الحاقیه تنظیم و جزء لاینفک بیمه نامه میباشد .

جهت دریافت بیمه نامه با دفتر شرکت تماس حاصل فرمایید و با ارسال فرم پیشنهاد تکمیل شده و کپی تصویر پروفرما و ثبت سفارش می توانید خریداری نمایید.

راهنمای دریافت خسارت

جهت اطلاع از نحوه پرداخت خسارت با دفتر شرکت کارگزاری تماس بگیرید.