بیمه باربری داخلی

بیمه باربری به عنوان یکی از قدیمی ترین رشته های بیمه ای شناخته می شود و از زمانی که تجارت و بازرگانی گسترش جهانی یافت نیاز به آن بیشتر احساس گردید. اگر چه امروزه با پیشرفت سیستم های حمل و نقل در جوامع بشری از شدت برخی ریسک های حمل و نقل کاسته شده است اما با توجه به افزایش حجم محمولات و ازدیاد سرعت وسایل نقلیه، کالاهای مورد حمل و نقل نیز در معرض تهدید ریسک های جدی تری قرار گرفته اند. در واقع بیمه باربری پوششی است برای جبران خسارتها و زیانهای وارد به محمولات از مبداء بارگیری تا مقصد نهایی برای محصولات کارخانه‌های تولیدی، کالاهای مصرفی، مواد اولیه، انواع مصنوعات و ماشین‌آلات که در جریان حمل و نقل، بارگیری و تخلیه به آنها صدمه وارد می شود.

شرایط و تعهدات
راهنمای خرید و صدور الحاقیه
راهنمای دریافت خسارت

معرفی بیمه‌نامه

بیمه نامه باربری داخلی بابت محمولاتی صادر می شود که از یک یا چند مبداء در داخل کشور به سایر مقاصد کشور حمل گردد. بنابراین مبدا و مقصد این نوع بیمه نامه در داخل کشور قرار دارد.

شرایط و تعهدات

در بیمه نامه های باربری داخلی خطرات تحت پوشش به دو دسته خطرات اصلی و اضافی تقسیم می شود که به شرح ذیل می باشد:

۱ خطرات اصلی
این خطرات از آن جهت اصلی نامیده می شوند که ارتباطی به ماهیت مورد بیمه ندارد و تواتر آنها بیشتر از سایر خطرات مرتبط با کالاهای خاص می باشد این خطرات عبارتند از: آتش‌سوزی و حادثه وسیله نقلیه شامل تصادف، واژگون شدن و پرت شدن وسیله نقلیه.

۲ خطرات اضافی

این گروه از خطرات متنوع بوده و بیشتر مرتبط با نوع کالا می باشد که با درخواست بیمه گذار و پرداخت حق بیمه اضافی می توان آنها را پوشش داد . خطرات رایج اضافی عبارتند از:

– برخورد جسم خارجی با مورد بیمه

– پرت شدن محموله از روی وسیله نقلیه ؛ مشروط بر اینکه کالای خسارت دیده به رویت بیمه گر رسیده باشد.

– بارگیری و تخلیه مورد بیمه

– سرقت کلی محموله همراه با وسیله نقلیه

اين بيمه از زمانيكه وسيله نقليه حامل كالا انبار يا محل نگهداري مذكور در اين بيمه نامه را به منظور شروع حمل ترك مي نمايد، آغاز و در طول جريان و مسير عادي حمل ادامه مي يابد و به محض رسيدن وسيله حمل به مقصد مندرج در اين بيمه نامه خاتمه مي يابد.

استثنائات بیمه نامه باربری داخلی:

عمد بیمه گذار و کارکنان و نمایندگان وی، فساد محموله به دلیل تأخیر در حمل، جنگ جنگ داخلی، انقلاب قیام، شورش، اعتصاب، توقیف، ضبط، مصادره اموال، واکنش های هسته ای آلودگی مربوط به تشعشعات هسته ای رادیو اکتیو، حمل مواد منفجره، حمل فلزات و سنگ های قیمتی و عتیقه جات، پول و اسناد و اوراق بهادار، آثار هنری.

راهنمای خرید و صدور الحاقیه

جهت خرید بیمه نامه با دفتر شرکت کارگزاری تماس حاصل نمایید و یا با ارسال فرم پیشنهاد تکمیل شده و کپی بارنامه می توانید بیمه نامه را خریداری نمایید.

راهنمای دریافت خسارت

جهت اطلاع از نحوه پرداخت خسارت با شرکت کارگزاری بیمه رفاه فرازان هدف تماس بگیرید.